четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 118
home ТВ и Филм

Ќе ви застане срцето и ќе останете без зборови: Оваа кореографија е нешто за кое зборува цел свет (ВИДЕО)

Ќе ви застане срцето и ќе останете без зборови: Оваа кореографија е нешто за кое зборува цел свет (ВИДЕО)

На „Америка има талент“ гледаме секакви настапи.

Еден од нив е овој за кој зборува цел свет.

Група танчери, на различни возрасти, се претставија себеси со кореографија од која ќе останете без зборови.

Публиката скандираше, жирито беше воодушевено. А вам, на одредени делови, ќе ви застане и срцето.

Доволно беа зборови, ова мора да се доживее преку видеото во продолжение:

Коронавирус