недела, 28. мај 2023. Вести денес: 84
home ТВ и Филм

Кемал не бил секогаш толку убав- погледнете го во тинејџерските денови (ФОТО)

Кемал не бил секогаш толку убав- погледнете го во тинејџерските денови (ФОТО)

Славниот турски актер и манекен, заводникот Бурак Озчивит, кого го гледаме во улогата на Кемал во серијата „Карасевда“, не бил од секогаш толку убав.

Со годините зреела и неговата убавина, а во тинејџерските денови 34-годишниот Бурак бил со изразито црн, со чатма-веѓи.

Бурак Озчивит е роден на 24 декември 1984 година во Истанбул во скромно семејство. Завршил Филмска академија на Универзитетот „Мармара“ во Истанбул. Од 2003 до 2007 година работел како манекен. Проесионалниот пат му е послан со рози, па така уште првата година ја добил наградата „Најубав модел на Турција“, а во 2005 година го зазел второто место на конкурсот за „Најубав модел во светот“.

Од 2006 година е филмски и телевизиски актер. Светска слава стекнал со улогите во „Величествениот“ и „Чучулига“.