петок, 30. септември 2022. Вести денес: 60
home ТВ и Филм

Карлеуша брутално го нападна Македонецот Кристијан: Му рече сакам да ти „ѕвекнам шлаканица“, па предизвика бурни реакции

Карлеуша брутално го нападна Македонецот Кристијан: Му рече сакам да ти „ѕвекнам шлаканица“, па предизвика бурни реакции

Членката на жирито од познатото музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Керлеуша не можеше да се воздржи, па без влакна на јазикот го коментираше изгледот на еден натпреварувач, но нејзините зборови ги оставија замислени сите во студиото..

Македонскиот натпреварувач Кристијан Јованов, Според мислењето на повеќето членови од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, се покажа добро во вечерашната емисија, но Јелена Карлеуша имаше една замерка.

Toned arms workout? Just take a lot of selfies!???????????????????????

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


-Има нешто во мажите кои носат очила за вид. Имам потреба на сите да им ги симнам тие очила и да им „ѕвекнам шлаканица“, прокоментира Јелена, а оваа нејзина изјава го изненади младиот Кристијан.

-Направи го тоа, те замолувам, порача тој низ смеа, додека во студиото се покрена голема полемика околу контроверзниот испад на Карлеуша.

Нашиот Кристијан се претстави со песните од Здравко Чолиќ и Тоше Проески, а ги доби сите седум гласови, потребни за да се најде во следниот круг.

Me, trying to face my problems…

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Коронавирус