вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 243
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home ТВ и Филм

Како ќе заврши мега хит серијата „Далеку од дома“ ?

Како ќе заврши мега хит серијата „Далеку од дома“ ?

Турската хит серијата „Далеку од дома“ е пред самиот крај. Ни останаа уште неколку епизоди до драматичниот крај на оваа воена драма.

Во вчерашната епизода Азизе и Џевдет беа малтретирани од страна на Филипос до степен на изнемоштеност. Џевдет го тепаа со палка и го дрогираа со цел да извлечат информации за плановите на Турската војска во поглед на војната во Сакарија, а Азизе ја давеа во кофа полна со вода и ја гореа со жежок метал по телото.

Сепак на крајот на серијата Азизе и Џевдет ќе бидат застрелани и ќе умрат гордо за својата татковина, но и за да им обезбедат подобар живот на своите ќерки Хилал и Јилдиз. Турците ќе ја ослободат Смирна.

Парламентарни избори 2020