среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 157
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home ТВ и Филм

„Јужен ветер“ повторно во кино Милениум, ова е репертоарот за следните 7 дена

„Јужен ветер“ повторно во кино Милениум, ова е репертоарот за следните 7 дена

Градското кино „Милениум“ го објави репертоарот за периодот од 20 до 26 декември.

Во ударниот термин од 20 часот повторно ќе се прикажува српскиот филм „Јужен ветер“, а во 22.30 е „Крид 2“ со Силвестер Сталоне и Мајкл Б. Џордан во главните улоги.

Во 15 часот на репертоарот е „Помош, ја смалив учителката“, а во 17.30 публиката ќе може да го погледне анимираниот филм „Човек – пајак: нов свет“.

Само во сабота и недела во 13:30 часот ќе се прикажува „Астерикс: тајната на волшебниот напиток“, а во 11 часот „Гринч“.

Коронавирус