среда, 11. мај 2022. Вести денес: 88
home ТВ и Филм

Ист како него: Ова е вистинскиот син на Џихан од „Парампарче“ (ФОТО)

Ист како него: Ова е вистинскиот син на Џихан од „Парампарче“ (ФОТО)

Неодамна на ТВ Сител започна да се емитува третата сезона од турската хит драма „Парампарче“, а уште на почетокот на возбудата и неочекуваното им нема крај.

Откако главниот лик, Еркан Петекаја, кој ја игра улогата на Џихан, се врати во Истанбул, незгодите почнаа.

По завршувањето на снимањето Еркан се уште не се пофалил со нов ангажман, но затоа е доста активен на социјалните мрежи објавувајќи фотографии со своето семејство.

Знаете дека е среќно оженет со саканата Дидем, со која во бракот имаат еден син.

Според фотографиите може да се заклучи дека неговиот наследник ги земал гените на дато, барем според физучкиот изглед, а дали и тој ќе покаже афинитет кон актерството, останува да видиме…

Коронавирус