понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 52
home ТВ и Филм

И таа глуми во „Се викав Мелек“: Нема да верувате која е вистинската ќерка на мајката на Зејнеп (ФОТО)

По многу години, таа излегува од зад решетки и повторно се зближува со ќерка си, без таа да знае дека и е биолошката мајка.
И таа глуми во „Се викав Мелек“: Нема да верувате која е вистинската ќерка на мајката на Зејнеп (ФОТО)

Турската драма „Се викав Мелек“ ги освои симпатиите на гледачите уште од самиот почеток поради трагичната судбина на малечкото девојче Мелек кое е жртва на семејно насилство.

За да ја спаси од ужасната животна судбина, нејзината учителка Зејнеп, која инаку е посвоена, решава да ја киднапира за да и понуди подобар живот.

Зејнеп или актерката Џансу Дере, според сценариото, како мала била напуштена од својата мајка која завршила во затвор.

По многу години, таа излегува од зад решетки и повторно се зближува со ќерка си, без таа да знае дека и е биолошката мајка.

Старата госпоѓа Гонул или како што ја нарекуваат „тетка несмасна“ ја игра актерката Вахиде Перчин.

Имено, нејзината вистинска ќерка во серијата е посестрата на Зејнеп, Гамзе.

Таа е единственото дете на Вахиде Перчин која ја добива од бракот со актерот Алтан Гордум од кој се разведува во 2013 година.

Извор: ВИСТИНА.МК