понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Градите на мегдан: Политичарката говореше за реформи, но сите гледаа во нејзиното деколте и голите нозе (ФОТО)

Градите на мегдан: Политичарката говореше за реформи, но сите гледаа во нејзиното деколте и голите нозе (ФОТО)

Аурора Беге, застапница во францускиот парламент во ток шоуто „Салут Тел Теринес“ дискутираше за аудиовизуелни реформи во таа земја.

Но после емисијата сите дискутираа за тоа кој дел од телото и беше покриен, а кој не, со оглед на тоа што носеше деколтирана блуза и кратка сукња.

Потоа следеа низа коментари „Дали е ова реално“, „Аурора е полугола и се жали на злоставување?“ се само дел од коментарите.

На крај, таа маестрално одговори:

-Сакам да им се заблагодарам на сите кои имаат мислење за аудиовизуелни реформи во јавните служби и образованието. Се шегувам,  вистинската расправа на Твитер е таа за должината на мојот фустан, напиша политичарката.