петок, 24. мај 2019. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Главниот лик ја напушта серијата „Живи мртовци“

Главниот лик ја напушта серијата „Живи мртовци“

Водечкиот актер на „Живи мртовци“ Ендрју Линколн ја напушта ТВ серијата по деветтата сезона, јавува порталот ИМДБ.

Засега не се знае како главниот лик ќе биде отстранет од приказната, но обожавателите може само да очекуваат дека популарниот Рик ќе се појави во само шест епизоди од претстојната сезона.

Допрва ќе се дознае дали ова значи и навестување на крајот на серијата.