сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 103
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

home ТВ и Филм

Ги изгледавте епизодите од „Чернобил“ внимателно, но овие 12 спорни моменти ги немате забележано (ВИДЕО)

Ги изгледавте епизодите од „Чернобил“ внимателно, но овие 12 спорни моменти ги немате забележано (ВИДЕО)

Авторите на серијата имаат прикажано голем дел од работите баш онака како што се случиле, но во овие 12 спорни моменти според Insider се мешаат фикцијата и вистината, најчесто поради немање конкретни факти.

-Со сите сили се трудевме да ги пренесеме деталите најреалистично, изјави авторот на серијата Крег Мејзин за The Hollywood Reporter и додаде дека сакал да покаже нешто многу поглобално и почовечно отколку добрата или лошата страна на историјата.

Парламентарни избори 2020