среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home ТВ и Филм

ФОТО: Заработуваше по милион долари од епизода на „Пријатели”, сега не се препознава

ФОТО: Заработуваше по милион долари од епизода на „Пријатели”, сега не се препознава

Метју Пери, најпознат како Чендлер Бинг од серијата Пријатели, го прослави својот 51 роденден.

Во екот на неговата слава, тој добиваше милион долари по епизода, а жените му се фрлаа. Во последниве години, статиите во весниците за него се поради неговиот изглед и проблемите, а поретко заради неговиот успех на малите и големите екрани. Фотографите премногу често го снимаат со валкана коса, неуредни нокти и во нерепрезентативно издание.

Пери, кој беше номиниран за четири награди „Еми“, никогаш не криел дека се борел со депресија и зависност, а пред две години поминал три месеци во болница.

Тој ја снимил последната серија пред три години, а филм пред околу десет години. Единствениот успешен филм што го снимил беше ,,Убиецот со мекото срце” со Брус Вилис.

 

View this post on Instagram

 

Sometimes I like to hold onto things like this and pretend that i am a giant.

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4) on


Во 2017 година, тој тврдел дека никогаш повеќе нема да учествува во снимањето на Пријатели.

“Имам кошмар што се повторува. Не се шегувам. Понекогаш имам кошмар од снимањето на Пријатели и никој не се грижи. Работата е дека стигнавме на врвот, не можеме да го надминеме тоа “, рече тој за Vanity Fair.

По три години без работа, се премисли.

Долгоочекуваниот собир на „Пријатели“ за снимање на специјалот требаше да се случи на почетокот на годината, но беше одложено поради пандемијата на коронавирус.

 

View this post on Instagram

 

The show that thanks to all of you, doesn’t go away.

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4) on


“Се надевам дека ќе можеме да снимаме во август, ако сè е добро и нема ран втор бран. Ако сè е на место и ако можеме да ги почитуваме сите мерки, ќе снимаме некаде помеѓу средината и крајот на август”, рече креаторот на серијата. Марта Кафман за „The Wrap“.

Додека го чека почетокот на снимањето, фотографите повторно го фотографираа неуредниот Пери со неколку килограми вишок што предизвика разни коментари.

 

View this post on Instagram

 

Guess who I had lunch with today….I KNOW!! Could I BE any happier? #realfriends

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on


Актерот никогаш не криел дека се борел со алкохолизам и зависност од дрога за време на снимањето на „Пријатели“. Ситуацијата се влоши пред 22 години, откако тој бил повреден додека возел џет-ски. Лекарите му препишале силни лекови против болки од кои станал зависен.

„Ги земав и се чувствував подобро. Имав голем проблем со апчиња и алкохол и не можев да престанам со тоа“, рече тој.

Пери се повлече од зависноста од Викодин, и во интервјуто што му го даде на Лери Кинг, рече дека е зависник од лекови против болки, па затоа „не пиел онолку колку што пиел претходно“. Четири години подоцна, тој повторно се пријавил за рехабилитација, овој пат на Викодин, метадон, амфетамини и алкохол.

“Бев во Пријатели од мојата 24-та до 34-та година. Бев во тој меур на слава. Шестмина од нас беа насекаде во тоа време. Од гледна точка на другите, се чинеше дека имав се. Тоа беше многу осамен период за мене затоа што се борев со алкохолизам. Го имав овој проблем и пред Пријателите, но тоа е болест која напредува “, рече тој.

 

View this post on Instagram

 

And now we’re Instagram FRIENDS too. HI INSTAGRAM ??

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Тој лобирал во американскиот Конгрес да обезбеди 45 милиони американски долари за центрите каде што ќе се третираат ненасилни зависници, наместо да бидат испратени во затвори. Тој го претвори својот дом во Малибу во куќа за зависници наречена „Пери Хаус“, но поради трошоците мораше да го затвори и да го продаде.

Најтажниот момент во неговиот живот беше кога дозна дека страда од акутен панкреатит, болест која ги погодува алкохоличарите и зависниците од дрога. Иако тврдеше дека болеста е резултат на лошата исхрана, тој сепак заврши повторно на рехабилитација. Штом излезе, се заби со Порше во куќата.

Оваа година тој ја прекина двегодишната врска со Моли Хурвиц, која беше 21 година помлада од него. Тој, наводно, барал нова девојка преку апликација.

„Бара девојки на Интернет и им испраќа пораки“, изјави извор за US Weekly.

Коронавирус