понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home ТВ и Филм

ФОТО: Во серијата ја има Дилара, но еве како изгледа вистинската мајка на убавата Џансу

ФОТО: Во серијата ја има Дилара, но еве како изгледа вистинската мајка на убавата Џансу

Младата турска актерка Лејла Танлар стана позната од улогата на Џансу во серијата „Парампарче“.

Досега имавте можност да прочитате доста детали од приватноста на актерите, кои не ја кријат својата приватност од обожавателите ширум светот.

Во серијата Џансу беше вистинската ќерка на Ѓулсерен, но ја одгледа Дилара која остана да и ја дава својата мајчинска љубов иако не и е биолошка мајка.

Младата актерка е активна на социјалната мрежа Инстаграм каде неодамана го откри лицето на својата вистинска мајка која им ја покажа на фановите.

„Таа е пресреќна жена што има ќерка како тебе“, „Се гледа на кого си убава“, „Прекрасни“, се само мал дел од коментарите кои беа упатени на нивна сметка.

Коронавирус