четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 48
home ТВ и Филм

ФОТО: Сте го виделе ли родениот брат на Бред Пит?

ФОТО: Сте го виделе ли родениот брат на Бред Пит?

Актерот Бред Пит со години наназад привлекува огромно внимание, а таблоидите не престануваат да се интересираат за неговиот приватен живот.

Иако за Бред доста се знае во јавноста, помалку е познато дека еден од најзгодните актери во Холивуд има роден брат по име Даглас кој е три години помлад од него.

Даглас, кој неодоливо потсетува на својот постар брат, тргнал по сосема различен пат од холивудската ѕвезда. По завршувањето на средното училиште во Спрингфилд и државиот универзитет во Мисури, основал компјутерска агенција која со години успешно работела.

Тој се бави со продажба за недвижности, инвестирање и хуманитарна работа. Тој е и амбасадор на УНИЦЕФ како и основач на хуманитарната организација „Care to Learn“, која им помага на децата.

За разлика од својот брат чиј живот го одбележаа турбулентни љубовни врски, Даглас веќе триесетина години е во среќен брак и има три деца.

Американските медиуми пишуваат дека е многу успешен, а неговото богатство изнесува 240 милиони долари, додека богатството на Бред изнесува 300 милиони долари.

Браќата Пит пораснале во Мисури, во гратчето Сент Луис а тие имаат и сестра која се вика Џули, која исто така се бави со хуманитарна работа.

Коронавирус