недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 99
home ТВ и Филм

ФОТО: Смешниот Гафур секоја вечер го гледаме на Сител, но дали би го препознале во реалноста?

ФОТО: Смешниот Гафур секоја вечер го гледаме на Сител, но дали би го препознале во реалноста?

Турскиот актер Булент Полат секоја вечер го гледаме на телевизија Сител во серијата „Горка земја“ (Bir Zamanlar Cukurova) во ликот на смешниот Гафур, кој е оженет со убавата Сание.

Булент Полат има 42 години во Турција е најпрепознатлив токму по глумата во споменатата серија, а во реалноста е оженет со Дујгу Полат со кого ја имаат ќеркичката Дога.

Гафур е еден од осумте актери чиј лик е присутен во сите досега снимени 96 епизоди од „Горка земја“.

ЕУРО 2020

Македонија