вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 143
home ТВ и Филм

ФОТО: Се појави сценариото за епизода од „Сексот и градот“, во фокус болниот развод на Кери и Ѕверката

ФОТО: Се појави сценариото за епизода од „Сексот и градот“, во фокус болниот развод на Кери и Ѕверката

Се појави дел од сценариото за продолжение на „Сексот и градот“. Како што пишува порталот „Page Six“, во центарот на вниманието е болниот развод на Кери Бредшо и Ѕверка.

Се работи за сценарио за епизодата со име “And Just Like That …”.

Имено, Кери жали за разводот, а ѕвездите на новата „Сексот и градот“ се борат со финансии. Во таа епизода Кери оди на вечера со своите најдобри пријателки.

Како што е познато, во продолжението нема да биде Саманта Џонс која со играше Ким Катрал.

Коронавирус