петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home ТВ и Филм

ФОТО: Се ожени најпосакуваниот турски актер- ова е неговата избраничка

ФОТО: Се ожени најпосакуваниот турски актер- ова е неговата избраничка

Популарниот 33 годишен турски актер Бариш Ардуч, се ожени со својата девојка и колешка, актерката Гупсе Озај.

Бариш и Гупсе беа во долгогодишна врска и живееја заедно, па сега конечно решија да ги стават прстените.

Медиумите не ја пропуштија оваа венчавка, а младите беа расположени и да изјава пред камерите.

Инаку, иако многупати се ширеа шпекулации дека Бариш и Гупсе раскинале, нивната љубов сепак беша успешна.

View this post on Instagram

? #barışarduç #gupseözay ????

A post shared by Barış Arduç Official FanPage (@barisarduclub) on

Бариш или како што македонската публика го зане како Омер од „Вљубениот ерген“ , на својот голем ден изгледаше впечатливо и шармантно како и секогаш.