сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 34
home ТВ и Филм

ФОТО: Ова е најгрдиот Џејмс Бонд, еве зошто

ФОТО: Ова е најгрдиот Џејмс Бонд, еве зошто

Според естетскиот хирург Јулиан де Силва, Британецот Даниел Крег е најгрдиот Џејмс Бонд.

Даниел Крег

Тој има топчест нос, тенки усни и широко лице! Според него, најубавиот Бонд е Шон Конери, чие лице дури во 89,2% се поклопува со совршенство.

Шон Конери

Втор на листата за убавина е Роџер Мур, а на трето место е Тимоти Далтон.

Роџер Мур
Тимоти Далтон

-Даниел Крег помина најлошто поради топчестиот нос, тенките усни и широкото лице. Тој има мажествен изглед, но не се поклопува со идеите на Грците за убавина. Од друга страна Шон Конери со години е дефинитивно најубав Бонд, а сега тоа го потврди и тестот. Тој има убаво симетрично лице, вели естетскиот хирург Јулијан де Силва.

На четврто место се наоѓа Пирс Броснан.

Пирс Броснан

Коронавирус