недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home ТВ и Филм

ФОТО: Откриена тајна врска меѓу „Џокер“ и „Пријатели“, обожавателите збунети

ФОТО: Откриена тајна врска меѓу „Џокер“ и „Пријатели“, обожавателите збунети

Милиони ширум светот се фасцинирани од филмот „Џокер“ и Хоакин Феникс, а сцената во која тој танцува на скали стана една од препознатливите.

Џокер најверојатно му се допадна и на Метју Пери, познатиот Чендлер од популарната серија „Пријатели“ па се пошегува на својот Твитер профил. Метју објави фотографија на која е прикажано дека движењата Џокер ги ископирал токму од него.

Ова беше доволно за да се покренат лавина коментари, но и обожавателите да се активираат и да продолжат да бараат сличности.

Коронавирус