среда, 23. септември 2020. Вести денес: 164
home ТВ и Филм

ФОТО: Македонската ТВ презентерка објави фотографија со мајка си која наполни 66 години

ФОТО: Македонската ТВ презентерка објави фотографија со мајка си која наполни 66 години

ТВ-презентерката и поранешна официјална македонска убавица, Татјана Стојановска денеска на својот профил на Фејсбук објави фотографија од мајка си.

Имено нејзината мајка Катерина денеска полни 66 години, а Татјана по тој повод подготви роденденска торта и напиша „среќна да си ми.“

По фотографијата може да заклучиме дека гените за убавина, водтелката дефинитивно ги наследила од својата мајка.

Коронавирус