петок, 5. март 2021. Вести денес: 92
home ТВ и Филм

Фото: Ким Кардашијан блескаше во претесниот фустан

Фото: Ким Кардашијан блескаше во претесниот фустан

Ким Кардашија неодамна проговори за својата тежина и борбата која ја води со килограмите.

Имено славната старлена која се прозслави со неверојатните облини, минатата година добила осум килограми кои наводно никако не може да ги симне.

Иако многумина би помислиле дека таа својата нова фикура ќе се обиде да ја сокрите, Ким со сестрите се појави на доделувањето на наградите „People’s Choice“ во претесен фустан кој ги истакнува сите нејзини атрибути. Се чини дека убавицата веќе не се грижи за вишокот килограми.

Претесниот фустан ги истакнува нејзините облини па таа покажа дека има линија која многу други ја посакуваат. Фустанот е од модната куќа „Версаче“ а многумина коментираа како старлетата во него изгледа како вистинска божица на убавината.

 

View this post on Instagram

 

Keeping up with the fam < Keeping up with the fam at the #PCAs ?

A post shared by E! People’s Choice (@peopleschoice) on

 

Коронавирус