понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 145
home ТВ и Филм

(ФОТО) Ја гледавме како Мелек, а сега како Ојку во „Мојата ќерка“ – еве ја реалноста за оваа мала ѕвезда

(ФОТО) Ја гледавме како Мелек, а сега како Ојку во „Мојата ќерка“ – еве ја реалноста за оваа мала ѕвезда

Во серијата „Се викав Мелек“ имаше потресна судбина на едно малечко девојче кое е жртва на семејно насилство.

Уште на правата епизода ги разбуди сите емоции кај гледачите, а сега малата актерка ја гледаме во серијата „Мојата ќерка“ каде ја игра Ојку, исто така девојче со тажна судбина.

За Ојку или малото талентирано осумгодишно девојче Берин Гокјилдиз ова не е нова улога каде е порасната и поискусна пред камерите.

Досега се има појавено во уште три серии и неколку реклами, па оттука нејзините телевизиски и актерски ангажмани постојано се зголемуваат.

Имаку таа веќе доби и награда на престижните филмски награди во Труција.

ЕУРО 2020

Македонија