среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

ФОТО: Братот на Кемал од „Карасевда“ во издание во какво што не сте го виделе во серијата

ФОТО: Братот на Кемал од „Карасевда“ во издание во какво што не сте го виделе во серијата

Братот на Кемал или актерот Бурач Озчивит, Тарик, во актуелната турска серија „Карасевда“ е вистински заводник во реалноста.

За разлика од неговите колеги во серијата, Рузгар Аксој не може да се пофали со голема актерка биографија, а ова е втора серија во која има улога.

Во „Карасевда“ го игра ликот на Тарик, постариот брат на Кемал и е фризер, помошник на својот татко.

Во приватноста Рузгар Аксој е виснински заводник, особено кога позира разголен…

A post shared by Rüzgar Aksoy (@ruzgaraksoy) on