петок, 3. декември 2021. Вести денес: 74
home ТВ и Филм

ФОТО: Болдвин скршен од болка, први фотографии од актерот по у*иството на филмскиот сет

ФОТО: Болдвин скршен од болка, први фотографии од актерот по у*иството на филмскиот сет

На социјалните мрежи се појавија први фотографии од актерот Алек Болдвин, од местото на трагедијата.

Актерот, како што веќе е познато, при снимањето на филмот „Rust“ со сценски пиштол ги застрела директорката на фотографија Халина Хачинс (42) и режисерот Џоел Соуза (48), најверојатно од невнимание.

Хачинс со хеликоптер била веднаш пренесена во болница каде лекарите можеле само да констатираат смрт. Соуза е повреден и се наоѓа на лекување на интензивна нега.

Снимањето на филмот е прекинато на неопределено време. Болдвин во филмот се јавува како актер и копродуцент.

Коронавирус