понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 3
home ТВ и Филм

ФОТО: Актерката од „Чиста љубов“ беше симбол на убавината во Југославија

ФОТО: Актерката од „Чиста љубов“ беше симбол на убавината во Југославија

Ксенија Пајич е една од најпознатите актерки во Хрватска, а воедно и поранешна Југославија, а важеше за секс-симбол на тоа време.

Актерката од Чиста љубов е родена 1961. година, позната е по многу серии и легендарни филмови, а ниже успеси.

На приватен план, разведена е и има дете, а во однос на кариерата има многу награда и признанија.

Вака изгледала во младоста.

Локални избори 2021