петок, 29. јули 2022. Вести денес: 46
home ТВ и Филм

Eндер во „Забрането јаболко“ беше во брак со Каја, а вака изгледа момчето во нејзиниот приватен живот (фото)

Eндер во „Забрането јаболко“ беше во брак со Каја, а вака изгледа момчето во нејзиниот приватен живот (фото)

Шевал Сам или позната како Ендер Челеби од „Забрането јаболко“ не сака многу да зборува за својот приватен живот.

Имено, во серијата, Ендер последно беше во брака со Каја Екенчи од кого се разведе поради наводно неверство, односно сестрата на Каја, Шахика намести дека се изневеруваат еден со друг. Па така, Каја ја напушти серијата, но тој повторно ќе се врати во една од следните епизоди.

Во приватниот живот, Шевал е во 12 годишна врска со Сарп Меден кој е музичар и свири на гитара.

Еве како изгледа момчето на Шевал.

Инаку, од претходниот брак, актерката го има синот Таро.

Коронавирус