среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

„Џокер“ заработи над една милијарда долари

„Џокер“ заработи над една милијарда долари

Филмот „Џокер“ најверојатно во текот на викендот заработи повеќе од една милијарда долари.

„Џокер“ до четвртокот, според кината, имаше заработено 999 милиони долари.

Филмот е и прв чие прикажување не е дозволено за деца помлади од 17 години без придружба на родители.

Коронавирус