среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home ТВ и Филм

Ѕирнете во првите инсерти: „Сексот и градот“ добива продолжение, ТАА нема да биде дел од него

Ѕирнете во првите инсерти: „Сексот и градот“ добива продолжение, ТАА нема да биде дел од него

Популарната серија „Sex and the City“ доби продолжение, но овој пат без Саманта Џонс.

Новата мини серија насловена „And Just Like That“ ќе ги следи Кери Бредшо, Миранда Хобс и Шарлот Јорк низ нивното патување во 50-тите години од животот.

Шоуто ќе се состои од 10 епизоди по 30 минути. Ѕирнете во првите инсерти:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Коронавирус