четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Ѕирнете во новата сезона на „Преспав“ пред нејзиното емитување (ВИДЕО)

Ѕирнете во новата сезона на „Преспав“ пред нејзиното емитување (ВИДЕО)

Кон средината на месец декември, на првиот канал од Македонската телевизија, започнува со емитување на петтата сезона од популарната македонска серија „Преспав“.

-Каков го оставивме, таков и го начекавме. Сплетки, интриги, љубовни заврзлами… и по некој турист. Нова сезона на „Преспав“ наскоро на МРТ1 –пишува на официјалната Фејсбук страница на Преспав.

Коронавирус