вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 21
home ТВ и Филм

Џерен во серијата „Суровиот град“ е лошата материјална девојка, а еве што и донесе приватно токму оваа улога (фото)

Џерен во серијата „Суровиот град“ е лошата материјална девојка, а еве што и донесе приватно токму оваа улога (фото)

„Суровиот град“ е турската драма која од неодамна се емитува на телевизија Сител, а за кус период доби доста свои гледачи.

Проблемите и лудилото кое се случуваат во семејството Карчај се присутни во секоја епизода, а темпото на настаните е доста брзо.

Една од главните женски ликови е Џерен или младата 23 годишна актерка Бахар Шахин. Приватно оваа актерка е доста успешна, па иако е млада зад себе има доста проекти откако ги завршила театарска школа, паралелно со студиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bahar Şahin (@baharsahiin)

Токму за улогата на Џерен, Бахар добива награда „Златна пеперутка“ за најдобра актерка во Турција.

Убавата и талентирана Бахар е активна на социјалните мрежи, а во продолжение погледнете ја во едно поинакво светло.

Коронавирус