сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Џенифер Лоренс во нов филм на Лила Нојгбауер

Џенифер Лоренс во нов филм на Лила Нојгбауер

Оскаровката Џенифер Лоренс е ангажирана за новиот филмски проект на театарската режисерка Лила Нојгбауер, за која ова е прва работа на филм воопшто.

Лоренс е и продуцентка, заедно со Скот Рудин, Џастина Полски и Ели Раш. Сценариото е на Елизабет Сандерс.

Драмата на продукциската куќа ИАЦ сé уште нема наслов.

Коронавирус