петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 58
home ТВ и Филм

Џенифер Лоренс откри зошто нема завршено ниту средно

Џенифер Лоренс откри зошто нема завршено ниту средно

Џенифер Лоренс подигна многу прашина во јавноста кога ја откри причината поради која никогаш не завршила средно училиште.

Добитничката на Оскар призна дека „никогаш не се чувствувала мудра” и дека имала тешкотии во учењето.

„Меѓутоа, секогаш кога го читав сценариото, ми беше лесно да замислам како се чувствува тоа лице”, рече таа.

Лоренс, која одлучи да го напушти училиштето кога имала само 14 години, рече дека не се кае за нејзината одлука, објави австралискиот портал News.