недела, 31. мај 2020. Вести денес: 82
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home ТВ и Филм

Џенифер Анистон осомничена за убиство

Џенифер Анистон осомничена за убиство

Џенифер Анистон е осомничена за убиство во филмот „Murder mystery“ кој треба да излезе на 14-ти јуни.

Се работи за мистериозна комедија во која главната машка улога ја игра Адам Сендлер.

Кога полицаец конечно ќе ја одведе својата сопруга на долго ветуваниот одмор во Европа, средба во авионот, ќе им овозможи покана на супер јахтата на стариот милијардер Малколм Квинк.

Но, кога Квинк ќе биде убиен, двајцата стануваат главни осомничени.

Коронавирус