среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 76
home ТВ и Филм

Џејла Рамовиќ по финалето си ја отвори душата: „Членовите на жирито не ми ја честитаа победата!“

Џејла Рамовиќ по финалето си ја отвори душата: „Членовите на жирито не ми ја честитаа победата!“

Победничката на “Ѕвездите на Гранд” вели дека никој од членовите на жирито не се доближил по прогласувањето за да и честита за нејзиниот успех, но таа го оправдува тоа со фактот дека долго време останала на сцената и тие си заминале.

Џејла Рамовиќ направи убедлива победа во изборот на шоуто оваа година, но честитките на стручното жири не стигнаа. Иако многумина ментори ја пофалија за време на натпреварот, Џејла не доби честитки непосредно по победата, но тоа не ја навредува.

– Не ми честитаа другите членови на жирито. Имаше толпа на сцената, не знам дали би можеле да дојдат кај мене, а и јас останав многу. Многумина заминаа кога ги завршив своите обврски на сцената, па можеби некои луѓе имаа намера да ми честитаат, а можеби и некои не, не знам. Во суштина, тие најверојатно ќе ми честитаа кога би можеле “, вели младата ѕвезда.

Џејла истакнува дека сé уште не ги надминува нејзините впечатоци по победата, како и дека добива бројни пораки на нејзиниот профил на Инсатграм.

– Впечатоците малку стивнаа, но сѐ уште не се смирени, и сè уште добивам пофалби и пораки, но и некои мали критики. Јас сум задоволна и се чувствувам добро, тоа е најважното нешто. Добив многу пораки, сè уште не стигнав сите да ги прочитам, но она што го видов беа коментарите со кои сум гордеа. Значи моето срце е полно кога слушам дека моите другари се горди и дека ги исполнив нивните очекувања – вели новата ѕвезда на „Гранд“ и додава дека критиките веќе ја погодуваат толку многу:

– Си велам себеси дека некои делови од пеењето во финалето не беа добри и не бев среќна, но овие негативни коментари што ги добивам се најчесто од луѓе кои ме критикуваа од самиот почеток и тие минуваат низ целата конкуренција. Се разбира, јас го прифаќам тоа, секој има право на свое мислење и нема никакво влијание тука. Можам само да се обидам да им се допаднам.

Џејла беше главно цел на критики, бидејќи нејзиниот ментор, Марија Шерифовиќ, ја издвои за фаворит на самиот почеток на натпреварот. Овој потег беше карактеризиран од многумина како премногу, но Џејла заклучува дека тоа навистина ѝ помогна да победи на натпреварот.

Извор: vistina.com.mk

Коронавирус