четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 132
home ТВ и Филм

Драмата продолжува: По Саша Поповиќ, сега се огласи и дисквалификуваната кандидатка

Драмата продолжува: По Саша Поповиќ, сега се огласи и дисквалификуваната кандидатка

По дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ, Саша Поповиќ гостуваше во утринската програма на телевизија Прва каде што ги откри деталите.

Тој истакна дека откако Јелена Карлеуша упатила негативни критики на сметка на Вања, по емитувањето на емисијата, девојката на Инстаграм стори споделила објави со кои ги навредуваа Карлеуша.

Меѓутоа, кога продукцијата размислувала да ја врати во „Гранд“, кандидатката на Инстаграм стори објавила постови со ги навредува „Ѕвездите на Гранд“.

По огласувањето на Поповиќ, сега се огласи и Кнежевиќ.

-Само што се вратив од Белград. Ова отиде предалеку. За жал,морам повторно да реагирам. Не можам да дозволам да се шират лаги за мене. Се е лошо претставено. Гледам дека народот знае која е вистината. Не сакам ништо да се турка под тепих, ме навредуваа. Поминав преку сè, по емотивната емисија ја видов вистинската слика. На сè реагирав културно и смирено. Саша се фаќа за моето „Стори“, а навредите во емисијата, а навредите после емисијата? За тоа не сака да зборува, вели Вања.

„Од ова излегов како победник. Им простувам за се, важно е кој е човек, им простувам за малтретирањето“, вели Кнежевиќ.

Потсетуваме, Вања беше дисквалификувана на барање на Јелена Карлеуша бидејќи кандидатката на „Инстаграм стори“ реобјави постови во кои ја навредува пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VANJA KNEŽEVIĆ (@knezevicvanja)