понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Дибиров брутално искрен, за Самсоненко, колегите, за Вардар

Дибиров брутално искрен, за Самсоненко, колегите, за Вардар

На само една недела до големиот Ф4 турнир во Келн, крилото на скопски Вардар, Тимур Дибиров, во емисијата која се емитува на Канал 5, „Еден на еден“, призна како изгледаше состанокот на кој на играчите им било соопштено дека газдата на клубот, Сергеј Самсоненко, заминува од клубот

-Бевме како мртви, му признава Дибиров на Жаре.

Погледнете го неговиот одговор во видеото објавено пред емисијата во недела:

Целото интервју со Тимур Дибиров, каде зборува за Вардар, навивачите Македонија…гледајте го оваа недела, 26 мај, од 18.30 часот на Канал 5.