недела, 31. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home ТВ и Филм

Детали за филмот на ужасот: Момчињата кои му биле пријатели на Мајкл Џексон преживеале пекол (ВИДЕО)

Детали за филмот на ужасот: Момчињата кои му биле пријатели на Мајкл Џексон преживеале пекол (ВИДЕО)

Документарниот филм “Оставањето на Неверленд”  детално ја опишува злоупотребата на деца од страна на кралот на поп-музикат, Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак кога тие биле мали.

“Ова не е документарен филм, туку хорор филм. Две момчиња кои стана специјални пријатели на Џексон преживеале, во најмала рака, пекол “, е само една од критиките за филмот.

Меѓу другото, се вели дека Мајкл Џексон за интимната блискост им  “плаќал” со накит и други подароци и дека со еден од нив, наводно,  организирал свадба на неговиот ранч.

Робсон, кој оттогаш стана познатиот кореограф во детали опишува како Џексон го принудувал да се соблече, а потоа мастурбирал покрај него.

И Робсон, и Сејфчак ги злоупотребувал од седмата до 14-тата година од животот. После тоа, тие станаа “премногу стари” за Џексон.

Фамилијата Џексон најпрво не реагираше, но по еден месец рекламирање на филмот одлучил да гда ја тужи HBO. Овој канал ќе го емитува филмот на 3 –ти и 4 –ти март, а со тоа има кршење на предметот од договорот потпишан во 1992 година!

Пред 27 години, HBO потпиша дека нема да се емитува или произведуваат нешто кое Џексон ќе го претстави  во негативно светло, а сето тоа го потпишале за тогаш ексклузивно да емитуваат еден негов концерт.

Семејството по прикажувањето бара 100 милиони долари отштета.

Џексон, за време на својот живот, негираше дека некогаш ги злоупотребувал децата.

Коронавирус