понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 48
home ТВ и Филм

Денес е сон на секоја жена, но погледнете како изгледал Бали Бег на почетокот на кариерата (ФОТО)

Денес е сон на секоја жена, но погледнете како изгледал Бали Бег на почетокот на кариерата (ФОТО)

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами воздишки кај многу жени на Балканот.

Славата ја стекна токму со улогата на Бали бег во серијата „Сулејман величествениот“, која постигна огромен успех на регионов.

Погледнете како изгледал Бурак Озџивит кога ја започнувал својата актерска кариера…

Коронавирус