сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Цеца полуде кога ја прашаа за нејзината поранешна пријателка Мира Шкориќ – Дали јас ја спомнав?

Цеца полуде кога ја прашаа за нејзината поранешна пријателка Мира Шкориќ – Дали јас ја спомнав?

Ражнатовиќ и Мира некогаш беа блиски пријателки, а сега не зборуваат

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ остро одговори на прашањето за нејзината поранешна пријателка и пејачка Мира Шкориќ, пред снимањето на новата емисија на „Ѕвездите на Гранд“, во понеделникот, 4 септември.

Имено, на екипата на Цеца која работи со нејзините кандидати во „Ѕвездите на Гранд“ ѝ се придружи Ивана Петерс, која претходните години работеше со Јелена Карлеуша и Мира Шкориќ и ги подготвуваше натпреварувачите.

На новинарското прашање, имајќи предвид дека Ивана Петерс е во нејзиниот тим, дали Мира можеби е дел од истиот, Цеца одговори:

– Да ве прашам нешто, дали јас спомнав некој друг, за да го имате овој слоган за тоа?

Да потсетиме, Цеца има само пофални зборови за Ивана, а покрај комплиментите за нејзиното пеење, Ражнатовиќ истакна дека ја обожава приватно.

– Кој не би ја сакал Ивана во својот тим? Таа е наша врвна пејачка, која се покажуваше долги години, знаете каква пејачка е, не морам ништо да кажувам. Приватно ја обожавам Ивана и затоа ја барав во мојот тим, бидејќи сакам да го имам најдоброто – изјави Цеца.

Ивана, која соработуваше со Јелена Карлеуша во претходните сезони на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, ни рече дека Ражнатовиќ во својот тим лично ја поканила.

Коронавирус