недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home ТВ и Филм

Бред Пит и Леонардо Ди Каприо: Комбинацијата на заводниците руши рекорди, овој филм мора да го гледате (ВИДЕО)

Бред Пит и Леонардо Ди Каприо: Комбинацијата на заводниците руши рекорди, овој филм мора да го гледате (ВИДЕО)

Новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“ во првите четири дена по прикажувањето во кино салите го изгледале околу 70.000 гледачи  во регинот.

Веќе по првите два дена од прикажувањето „Си беше едаш во Холивуд“ филмот на Тарантино стана филм со најголема заработувачка по премиерата во регионот, а кога на тоа ќе се додадат резултатите од изминатиот викенд бројките се уште по импресивни.

Во американските кино сали филмот досега заработи преку 115 милиони долари и тоа за ист период од прикажувањето дури го надмина и дотогашниот филм рекордер на Тарантино „Проклетници“, додека вкупната заработувачка на светските благајни на кино салите е 122 милиони долари.

Критичарите имаат само пофални зборови за приказната на Тарантино на Златната доба на Холивуд, со неверојатна актерска екипа која ја предоводат Леонардо Ди Каприо, Бред Пит и Марго Поби.