понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 115
home ТВ и Филм

Бонд има нов автомобил: Aston Martin Valhalla

Бонд има нов автомобил: Aston Martin Valhalla

Британскиот произведувач на автомобили потврди дека во новиот филм за Џејмс Бонд нивниот хиперавтомобил ќе има една од главните улоги.

Aston Martin официјално потврди дека нивниот хиперавтомобил Valhalla ќе се појави во 25 филм за тајниот агент Џејмс Бонд, чија премиера е закажана за 2020 година.

Даниел Крег во петтиот филм ќе ја толкува улогата на 007.

Џејмс Бонд и Aston Martin се дружат повеќе од 55 години, уште од 1964 година.

 

Коронавирус