петок, 7. август 2020. Вести денес: 82
home ТВ и Филм

Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат ајфон

Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат ајфон

Руските близначки Аделја и Алина Фаткеева (24) предизвикаа бес на социјалните мрежи откако објавија, а потоа избришаа видео на кое хранат бездомник за да освојат ајфон.

На видеото се гледало како богатите близначки во скапа гардероба бараат бездомник и го наоѓаат Јури Засорин, кој 28 години живее во количка по улиците на Москва.

 

View this post on Instagram

 

🧸Сонное царство🧸 . #близняшки #twins #казань #kazan #однахорошоадвелучше

A post shared by ADELYA | ALINA (@adelalinka_life) on


Потоа девојките се јавуваат на мобилен и од скап ресторан нарачуваат суши и го хранат кутриот човек.

На крајот на видеото, кое е веќе избришано, бездомникот им се заблагодарува на близначките и вели дека има уште луѓе со добро срце. Ова видео предизвика бес на социјалните мрежи, зашто богатите девојки не го хранат Јуриј зашто се добри, туку за да освојат ајфон.

Тие учествувале на предизвикот “We care”, во кој главни награди се ајфони и плеј стејшн 4. Се огласија и од ресторанот за суши, кои велат дека веќе никогаш нема да примаат нарачки од близначките кои бездушно го искористиле бездомникот.

 

Јури бил градежен работник до пред 20 години, а од 2013 е во количка како последица на долгогодишното живеење на улица.

Близначките се инаку многу активни на Инстаграм и објавуваат фотографии од нивниот гламурозен живот.

 

Коронавирус