понеделник, 12. април 2021. Вести денес: 127
home ТВ и Филм

Бен Афлек конечно откри зошто не го глуми повеќе Бетмен

Бен Афлек конечно откри зошто не го глуми повеќе Бетмен

Помина повеќе од една година откако Бен Афлек објави дека нема повеќе да го игра ликот на Бетмен.

Во разговор за „Њујорк Тајмс“, Афлек отворено зборувал и на оваа тема.

Главната причина за неговото повлекување e бурното снимање на претходниот филм и разочарувачките резултати од истиот.

-Ја покажав на некого скриптата за најновиот Бетмен. Ме погледнаа и ми рекоа дека мислат дека е добра. Но, дека мислат ако повторно се согласам на тоа, ќе почнам пак да се опивам до изнемоштеност, бидејќи едвај го преживеав последното снимање, истанал Афлек.

Коронавирус