понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 19
home ТВ и Филм

Беа примери за тинејџерите, но некои сепак си го уништија животот и го допреа дното – што прават актерите од серијата „Округот Оринџ“ ?

Беа примери за тинејџерите, но некои сепак си го уништија животот и го допреа дното – што прават актерите од серијата „Округот Оринџ“ ?

„Округот Оринџ“ беше една од најпопуларните серии меѓу тинејџерите заедно со нејзините главни ликови.

Американска серија „The O.C.“ или „Округот Орунџ“ е онаа со која пораснаа генерации тинејџери ширум светот и што ги направи Бен Мекензи, Адам Броди, Миша Бартон и Рејчел Билсон славни преку ноќ.

Тинејџерската хит драма се емитуваше од 2003 до 2007 година, а животот на богати тинејџери од Њупорт Бич, Калифорнија, беше во центарот на заговорот. Покрај гореспоменатите главни актери, низ серијата ја поминаа и голем број познати личности како Крис Прат, Оливија Вајлд, Шајлин Вудли, Ники Рид и други.

Серијата имаше многу шокантни пресврти и напнати заплети, но гледачите не можеа да ја заборават смртта на Мариса Купер, која ја играше Миша Бартон.

– Сакав да направам и да постигнам многу. Имав чувство дека многу работи се оставени на мене и немав време да искористам други можности што ми беа дадени надвор од серијата. Мислам дека сè се покажа како што треба, Рече Миша во интервју за Њујорк Тајмсвод 2019 година.

Но, дали работите навистина излегоа добро за неа е многу сомнително. Имено, денес 35-годишната Миша никогаш не успеа да добие поголема популарност од онаа во „округот Оринџ“ , со години се бори со зависноста од алкохол и ги наполни медиумските колумни со бројни скандали. Од нејзината убавина останува само сенка и обожавателите сè уште се загрижени за неа.

Нејзиниот партнер Рајан Атвуд во серијата го играше денес 42-годишниот Бен Мекензи, кој потоа се појави во сериите „Gotham“, во филмовите „Line of Duty“, „Some Kind of Beautiful“ и „Decoding Annie Parker “, И последен пат дебитираше на Бродвеј во претставата „ Гранд хоризонти “. Во 2017 година се ожени со колешката Морена Бакарин, која исто така беше една од гостинките во серијата „Oкругот Оринџ“, а во март минатата година се роди нивната ќерка Франсис.

Адам Броди го отелотворуваше Сет Коен, кој по серијата се појави во низа нови проекти како “Single Parents”, “Good Vibes”, “House of Lies”, “Burning Love”, “New Girl”, “The League”, “StartUp and Curfew”. . Тој исто така глумеше во филмовите “Jennifer’s Body”, “Scream 4”, “Shazam!”, “The Oranges”, “Think Like a Man Too”, “Sleeping With Other People” i “Chips”.

Адам денес има 41 година и од 2014 година е во среќен брак со колешката Лејтон Мистер, која ја знаеме од серијата „Озборувачка“ и со кого ја има ќерката Арло. Во април минатата година тие потврдија дека очекуваат друго дете. За време на снимањето на филмот „Округот Оринџ“, Адам беше во врска со Рејчел Билсон.

ЕУРО 2020

Македонија