среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home ТВ и Филм

Александар Темелков го „наместија“ во „Ѕвездите на Гранд“: „Преку глава ми е тебе“ (видео)

Александар Темелков го „наместија“ во „Ѕвездите на Гранд“: „Преку глава ми е тебе“ (видео)

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонскиот кандидат Александар Темелков oд Велес.

Тој се претстави со песните „Отац“ и „Ќе ти дојдам вечерва“. По неговата интерпретација, Александар освои три гласа и настана вистински хаос во студиото.

Имено, Вики беше лута на своите колеги што му дале толку малку гласови, а жирито имаше различни мислење за Македонецот.

„Имаш поубава боја на гласот, некако созреваш како пејач. Мислам дека за неколку години ќе биде океј“, изјави Ана Бекута.

„Се’ повеќе си подобар, не знам што е со остатокот на жирито, како да немаат уши? Втората песна беше одлична, така пејат Македонците“, истакна Босанац.

„Темелков, преку глава ми од тебе. Се исто пееш. Извини, те молам водете го оттука“, истакна Марија Шерифовиќ.

„Никако да се ослободиме од тебе, кој те бре враќа?“, праша Јелена Карлеуша, а тогаш Поповиќ откри дека продукцијата одлучила да го врати во натпреварувањето.

На крајот Марија му даде глас на Темелков и тој помина во четвртиот круг.

Саша Поповиќ откри дека ова било „наместено“ односно се договориле со Марија, Јелена Карлеуша и Ѓорѓе Давид да не му дадат глас со цел малку да ја исплашат и стресат Вики Миљковиќ.

„Јас секако ќе те пуштев. Како да не те пушам? Јас се договорив со Марија, Јелена и Ѓорѓе да не гласаат за тебе, малку и Вики да го почувствува тој стрес“,изјави Поповиќ.

Целиот настап на Темелков може да го погледнете во видеото подолу на 2:27:59.

Коронавирус