среда, 25. мај 2022. Вести денес: 151
home ТВ и Филм

Албанската претставничка изненади со објавата: Победив на Евровизија!

Албанската претставничка изненади со објавата: Победив на Евровизија!

Албанската претставничка на овогодинешната Евровизија привлече големо внимание со својот настап, но не успеа да се пласира во финалето на натпреварувањето.

За неа многу се зборуваше и пишуваше веднаш штом ја одржа првата проба во Торино, по што организаторите решија да не објавуваат нејзини фотографии на социјалните мрежи бидејќи одредени делови од нејзината кореографија ги сметаа за премногу провокативни.

Ронела се огласи на Инстаграм и откри како се чувствува откако се пласираше во финалето.

„Дури и да влезев во финалето, ќе бев последна! Знам, но количината на љубов што ја добив е огромна! Победив на Евровизија затоа што ја освоив публиката, а публиката е секогаш во право! Ве сакам“, напишала пејачката.

Коронавирус