среда, 18. мај 2022. Вести денес: 186
home ТВ и Филм

Актерките подготвуваат црни фустани за Златен Глобус, ова е причината

Актерките подготвуваат црни фустани за Златен Глобус, ова е причината

Актерките Мерил Стрип и Ема Стоун на доделувањето на Златен глобус кое за закажано на 7 јануари, ќе се појават во црни фустани како знак за протест против сексуалното злоставување.

Откако двете актерки ја изнеле оваа идеја, кон истата се приклучиле и голем број други холивудски ѕвезди. Потврда стигнала од Џесика Частејн.

Се очекува црн аутфит да имаат и актерките кои во јавноста ги потврдија своите приказни за злоставување како Гвинет Палтроу, Џулија Робертс, Селма Хајек, Лупита Нионго и многу други.

Коронавирус