понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 155
home ТВ и Филм

Актерката од „Карасевда“ беше Мис на Турција пред 7 години (ФОТО)

Актерката од „Карасевда“ беше Мис на Турција пред 7 години (ФОТО)

Во поновите турски серии кои се прикажуваат во Македонија, сигурно сте забаележале дека многу се посветува внимание на касттингот, односно изборот на актерите.

Па така, се почесто во сериите улоги имаат и модели и поранешни мисици.

Таков е случајот и во актуелната турска хит серија „Карасевда“,каде улога има мисицата на Турција од 2011 година, Мелиса Асли Памук, која ја има улогата на Асу, асистентка и пријателка на Кемал која е заљубена во него.

Иако нема завршено актерско училиште, таа со својата убавина и талент пред камера, досега доби неколку улоги во филмови.

Родена е 1991 година, а освен турскиот јазик, флуентно зборува англиски и германски.

Коронавирус