понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home ТВ и Филм

Актерката од „Чиста љубов” се разведе пред 2 години, но ги зачуди сите со односот кон бившиот

Актерката од „Чиста љубов” се разведе пред 2 години, но ги зачуди сите со односот кон бившиот

Актерката од „Чиста љубов“, која ја игра болната мајка на Соња, Сања Вејновиќ, се разведе пред две години, но сепак е во многу добри односи со поранешниот сопруг, директорот Горан Мечава.

Тие по 30. години брак и понатаму често се гледаат и се дружат, а актерката не крие дека е среќна.

Коронавирус