четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home ТВ и Филм

Аца Лукас стартува со свое ТВ ток-шоу: Пејачот во улога на водител и во едно сосема поинакво светло (ФОТО)

Аца Лукас стартува со свое ТВ ток-шоу: Пејачот во улога на водител и во едно сосема поинакво светло (ФОТО)

И среде корона пандемија, изгледа дека нема зима за фолк sвездата Аца Лукас! По албумот „Приспивна за сериозни бебиња“ со кој направи бум, тој ќе се претстави во комплетно ново издание како автор и водител на емисијата „Недела со Лукас“.

Сопствено забавно-музичко ток-шоу, во кое фолкерот ќе го видите во улога на водител и во едно сосема понакво светло.

Аца Лукас објави спектакл, емисија која ја чека целиот регион, шоу какво што досега гледачите не виделе, а ќе имаат можност да го гледаат секоја недела од 19 и 45 часот само на телевизија Хајп!

Лукас, како што самиот изјавил,  решил да ја реализира оваа идеја, која му се мотала низ главата речиси една година.

Коронавирус