четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 63
home Познати

ЗУРЛИ И ТАПАНИ: Се ожени шеф Марк од „Брза кујна“, погледнете ја атмосферата (ВИДЕО)

ЗУРЛИ И ТАПАНИ: Се ожени шеф Марк од „Брза кујна“, погледнете ја атмосферата (ВИДЕО)

Готвачкото ТВ шоу „Брза кујна“ за кратко време стана едно од најпопуларните телевизиски емисии од ваков формат. Натпреварувачите секојдневно се менуваат, водителките повремено, ама главните ѕвезди останаа исти: шеф Никола и шеф Марк!

Двајцата врвни готвачи и забавувачи се неизоставен дел врз чија кулинарска умешност, вештина и знаење, ама и смисол за хумор и забава се темели шоуто, па затоа без било кој од нив нема ни добра храна, ни добра забава!

И додека шеф Никола Мишковски пред две години ова време вплови во брачните води правејќи едноставна забава за најблиските, за шеф Марк де Јонг сите „знаеја“ дека е во брак“ со неговата македонска избраничка Василка Димовска… Арно ама, работите стоеле малку поинаку!

Шеф Марк и неговата Василка, викендов решија и официјално да стапат во брак… Ковид протоколите за свадби иако попуштија, сепак шеф Марк и Василка се решија за „скромна“ семејна свадбена веселба со најблиските роднини и пријатели, која ја одржаа на едно од најелитните скопски гастромномско-вински локалитети.

А свадба не е свадба без младоженец и невеста, па затоа младоженците се потрудија да не го „пропуштат моментот“: Тој во свечен костум со китка на реверот, таа во бела невестинска венчаница со бидермаерот в рака… Младоженците пред матичарот се заколнаа на вечна љубов, па првите секунди од ветувањето и официјалниот брак, како што е редот, ги зачинија со сочен свадбен бакнеж!

ФОТО: Fancy Flower Boutique

Qatar 2022